top of page

O nás

Náš tím

Ing. arch. Miloslav Kováč, PhD.
Autorizovaný architekt SKA 2663AA

Ing. Ján Lojkovics, PhD.
Senior projektant

Ing. arch. Samuel Krupský
Junior architekt

Ing. arch. Jakub Galajda

Junior architekt

Filozofia

Berieme do úvahy všetky aspekty

Veríme, že neexistuje žiaden spoločný menovateľ aplikovateľný na všetky typy projektov. Nemáme vyhranený štýl, zvolené materiály a niekedy ani postup práce. Vždy vychádzame z prostredia stavby a požiadaviek, resp. prístupu klienta. Niekedy má klient chuť zapojiť sa do procesu tvorby viac, inokedy menej a my sa tomu radi prispôsobíme.

Pri navrhovaní berieme do úvahy ako exaktné technické požiadavky, tak aj ekologické a umelecké potreby. Je pre nás dôležité, aby každý projekt mal svoju logiku, individuálne prispôsobený charakter, vnútornú a vonkajšiu atraktivitu.

Slušný prístup k architektúre

Väčšina projektov je dlhodobá a intenzívna spolupráca investora s architektom, profesistami a neskôr realizátormi, preto si veľmi dávame záležať na slušnom prístupe a budovaní dobrých vzťahov. Architekt nie je len autorom návrhu, ale často krát aj manažérom celého procesu, sme otvorení spolupráci a diskusii v každom bode projektu.

Sme TalpaHouse

Sme súčasťou tímu TalpaHouse. Navrhujeme ekologické bývanie a energeticky pasívne domy, ktoré šetria náklady na prevádzku. Krtkodomy chránené zemou predstavujú luxusné spojenie prírody a premysleného stavebného systému. 

Baví ma to

"Vždy bolo mojou túžbou venovať sa tvorivému povolaniu, meniť prostredie a mať možnosť objavovať nové vzťahy v priestore. Celý proces tvorby návrhu je z hľadiska architekta logicko-tvorivou hrou, kde spája abstraktné s reálnym, banálne so zásadným a predstavy klienta s vlastnou víziou. O čo je to náročnejšie, o to je to väčšia výzva a to mám rád.

Každý si v sebe nesieme niečo špecifické na základe čoho reagujeme a vnímame svet okolo seba. Úlohou architekta je toto vnímanie zachytiť a preniesť ho do reálnej podoby stavby, v ktorej sa bude odrážať nielen jej obyvateľ, ale aj ďalšie aspekty vrátane jej prostredia."

Ing. arch. Miloslav Kováč, PhD.
 

Asset 10_4x.png
Partneri:
Asset 10_4x.png
01-–-fin.jpg
BPR_logo_black_300.png
vizitka mojdomček.png
bottom of page